Forum Klanu Underworld - Siewcy Śmierci - R13

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-01-02 23:15:36

 Gordasth

Administrator

2201561
Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 131
Punktów :   
Wiek: 35
Skąd:: Łódź

Mało krwi przed oblegiem - Co robić?

Jest kilka sposobów, oto kilka które ja preferuję:

1. Pierwszym sposobem jest znalezienie sobie "farmy" (gracza który ma sporo krwi, nawet s5 na zadupiu). Łykamy minimum tyle ile możemy stracić krwi w ataku (odnowa od zera, znajdziecie ilość hp w Sali Tronowej). Więcej oczywiście nie zaszkodzi
2. Uproszenie kogoś z zaprzyjaźnionych klanów, graczy o ochronkę (najlepsze rozwiązanie gdy mamy coś do zrobienia bo unikamy pilnowania czasu kiedy można kupić JR).
3. Jeżeli nie ma możliwości spełnienia dwóch powyższych punktów, puszczamy atak na malucha (najmniejsza dostępna ilość punktów do ataku w rankingu), tak aby dochodził na <1 minutę przed oblężeniem. Zwykle udaje się pokonać przeciwnika (tzw. "pewniaka" wytypowanego metodą selekcji) i mamy spokój. Oczywiście Wielki Random potrafi płatać figle.
4. Ostatni, z mnie znanych sposobów. Przed początkiem 2 fazy puszczamy maksymalną dostępną ilość KRÓTKICH wypraw (chyba że komuś w EQ bojowym wchodzą dobrze dalekie ). Tak 5-10 powinno wystarczyć na "dopompowanie" się przed końcem.

Osobiście polecam 1 sposób, jesteś niezależny i nikogo nie trzeba prosić. O ile siedzisz przy grze.
2 z kolei pozwala na spokojne odpadnięcie od gry.
3 i 4 to raczej "wyjście awaryjne" nie dającej 100% spokojności ducha...

Offline

 

#2 2011-01-03 13:12:56

Madne

Czytelnik

799012
Zarejestrowany: 2010-12-23
Posty: 14
Punktów :   

Re: Mało krwi przed oblegiem - Co robić?

Jesli moge cos dodac od siebie..

Ad 1. Najlepiej wylaczyc arkana w obronie na czas oblegu i ilosc potrzebnej nam krwi (zeby miec max na obelgu) to:

Jesli spodziewamy sie ataku, wylaczylismy arkana - > ilosc widoczna na stronie + pkt krwi >= ilosc życia
Jesli spodziewamy sie ataku, a nie wylaczylismy arkan w obronie -> ilosc widoczna na stronie+2*pkt krwi >= ilosc zycia.

I tak dla kazdego ataku jaki moze w nas wejsc, wiec jak widac przy wiekszej ilosci powstaje szereg, dlatego nie da sie wzorku tutaj podac na tym forum...


Ad.3. Nalezy pamietac ze musimy byc na koncie i "kliknac" raport z ataku jesli chcemy zeby nam doliczylo krew za atak, lub jesli atak odbywal sie na zasadzie odnowienia tylko samego zycia, czyli:

ilosc Hp jaka nam zostala po ataku liczona z agencja >= nasz bazowe HP.

Spowoduje to ze bedziemy miec max zycia na oblegu
Jesli nas na koncie nie bedzie, metoda ta nie odniesie skutku.



Sposob 5 - magazynowanie krwi w budowlach. Malo uzywany i raczej tylko na poczatku serwera lub w momencie budowy klocka na wyzszych strefach. Zapuszcamy budowle do ktorej potrzebna jest krew i w odpowiednim momencie ja anulujemy

Offline

 

#3 2011-01-17 19:41:22

 Jarhead

Plotkarz

Skąd: Sagan
Zarejestrowany: 2010-12-23
Posty: 26
Punktów :   
Wiek: 21
Skąd:: Sagan

Re: Mało krwi przed oblegiem - Co robić?

Jest jeszcze jedna możliwość na krew, ale trzeba byłoby tego dopilnować przed końcem pierwszej fazy... Krew można łatwo znaleźć, no dobra... ŁATWO, ale NIE SZYBKO...

Otóż da się i szybko. Może tym ameryki nie odkryłem (a może jednak? ), ale można tez pofatygować się do "kalkulatora zarządzania strefą", wpisać tam swoją strefę, w której przebywamy czyli dla mnie np. STREFA 4 SEKTOR 77 KWADRAT 11 i przeliczyć, którym sektorem zarządzamy w strefie 5.

A po co to wszystko? A no po to, ze z S4 do S5, którym zarządzamy jest najszybciej. I np. zamiast lecieć do jakiejś farmy prze godzinę można do niej dolecieć powiedzmy w 5-10 minut, a przeskanować ją, w celu sprawdzenia czy ma ona krew w około 2 minuty, czyli tak jakbyśmy szpiegowali ludzi wokół nas w strefie 4.

Powiecie "no dobra, ale w sektorze którym zarządzam nie ma żadnej farmy, którą mógłbym przeskanować i zaatakować, bo wszyscy są słabsi"
A odpowiedź na to brzmi: nie ma się co zrażać tym faktem, gdyż w okolicach 20 sektorów w prawo i w lewo, od tego, którym zarządzacie praktycznie na 99% znajdziecie ze 2-3 i więcej farm. Czas wzrasta w miarę oddalania się od "swojego" sektora, ale nieznacznie, więc to tez nie powinien być kłopot.

Dzięki temu JA np. jestem w stanie załatwić sobie w 15 minut 2-3k krwi przed sparem, nawet, gdyby mi atak na 1 farmę nie wszedł, bo do innych tez mam blisko.

Ostatnio edytowany przez Jarhead (2011-01-17 19:46:56)

Offline

 

#4 2011-01-17 20:36:32

 Sephior

Gaduła

Skąd: Suwałki
Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 65
Punktów :   
Wiek: 17
Skąd:: Suwałki

Re: Mało krwi przed oblegiem - Co robić?

A ja robię tak.
Skanuję całą okolicę szpiegując, i za 5 min mam krew.
Ot i cała filozofia ;p
(W S4 też są dobre farmy).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.3elegnica.pun.pl www.ensidia.pun.pl www.mwsz-tir.pun.pl www.pokiniaki.pun.pl www.modnesimy.pun.pl